Bitbook Gambling
$ 0.1258
Bitcoin Faith
$ 2.990
Bitcoin
$ 11,721

Thodex Kripto Para Nasıl Üretilir?

Thodex Kripto para, geleneksel para birimleri gibi hükümetler tarafından basılarak üretilmez. Ne fiziki olarak birileri tarafından üretilir ne de herhangi bir merkezi otorite tarafından kontrol edilir. Bu tür özellikleri ile geleneksel paralardan farklılık gösteren kripto para şifrelenmiş sanal para olarak tanımlanır. Şimdi Kripto para nasıl üretilir konusuna kısaca göz atalım.

Todeks Kripto para üretimi ise dünya genelinde sayısız bilgisayar aracılığıyla madencilik adı verilen sistem tarafından gerçekleştirilir.

Todex Kripto para kullanıcıları düzenli olarak kripto ağı üzerinde ödeme işlemi yaparak para transferinde bulunur. Bütün bu işlemlerin doğru ve eksiksiz şekilde kayıtlarının yapılması gerekir. Aksi takdirde ortada hiçbir işlem kaydı olmaz ve kripto ödemeleriyle ilgili elde veri oluşmaz. Bu nedenle kripto ağında gerçekleştirilen bütün işlemler blok adı verilen bir listede toplanır.

Belirli aralıktaki işlemler farklı bloklar halinde kaydedilir. Bu işlemler için blok zinciri olarak bilinen Thodex Blockchain teknolojisinden faydalanan kripto para, işlemlerin onaylanması, ana deftere geçirilmesi ve düğümlenerek işlemlerin değiştirilemez konuma getirilmesi için madencilik işi yapan kişilerden destek alır. Karşılığında da madencilere yaptıkları işin oranına göre kripto para ödülü verilir.

Todex Kripto para farklı şekillerde üretilebilir. Her bir madencilik türünün sistemi, getirisi, avantajı ya da dezavantajı farklıdır. 

Thodex Havuz Madenciliği

Thodex Kripto para madenciliği yapmak isteyen kişilerin en çok merak ettikleri konu, bu işin bireysel mi yoksa herhangi bir havuz aracılığıyla mı yapılması gerektiğidir. Aslında her ikisinin de işleyişi birbirinden çok farklıdır ve madenci adayı iyi bir araştırma yaparak kendisi için uygun olanı seçmelidir.

Bununla birlikte çoğu madenci hash oranı dağıtımı yüksek olan havuzları tercih etmektedir. Çünkü yapılan işin karşılığında alınan ödüllerin daha yüksek olduğu bir havuzda kazanç da daha tatmin edici olmaktadır. Yine de bilinmesi gereken bazı hususlar mevcuttur. Bunlar şu şekilde sıralanabilir:

  • Unutulmamalı ki havuzdaki ödüller diğer havuz üyeleri ile paylaşılırken, bireysel yapılan madenciliklerde ödülün tamamı madenciye kalır.
  • Havuz madenciliği ile bir bloğun işlemlerinin tamamlanarak ödül kazanma ihtimali daha yüksektir. Böylece daha hızlı kripto para üretimi yapılır.
  • Bireysel yapılan madencilikte elde edilen ürün daha nadir ama büyük olur. Havuzda ise az ama sık ve düzenli bir gelir sağlanır.

Todeks Madencilik havuzu seçiminde kararsız olan kişiler için “Çoklu havuz” adı verilen platformlar da bulunmaktadır. Burada otomatik olarak en çok getirisi olan havuza yönlendirilen madencilerin daha yüksek sağlamasına imkan veriliyor. Bu çoklu havuz 30 dakika aralıkla güncellenir. Böylelikle sistem sorunsuz bir şekilde çalışır.

Thodex Bulut Madenciliği

Diğer bir kripto para üretme yöntemi olan bulut madenciliğinde kendi donanımını düzenlemekle uğraşmak istemeyen kişiler için idealdir. Bu sistemde madencilik uzak veri merkezleri tarafından yönetilir ve oluşan ortak işlem gücü kullanılır. 

Bulut madenciliği ile kripto para üretimi yapmak isteyen kişilerin bir bilgisayar ile kripto cüzdanına sahip olması yeterlidir.

Bununla birlikte madenciliğin yapıldığı yerin serin olması gerekir. Ayrıca işlemleri için gerekli olan enerji oldukça yüksektir. Bu nedenle elektriğin ucuz olduğu yerlerde yapılması gerekir. Aksi takdirde madenci para kazanmak yerine maddi zarara uğrayabilir.

Bulut madenciliğinde madencileri endişelendiren bazı noktalar vardır. Bunlar şu şekilde sıralanabilir.

  • Dolandırıcılık riski mevcuttur.
  • Kazım süreci şeffaf değildir.
  • Karı daha azdır.

Bulut madenciliği üç farklı şekilde yapılır.

  • Konuk madencilik,
  • Sanal konuk madencilik,
  • Kiralık hash gücüdür.

Todex Kripto para nasıl üretilir yanı sıra kripto para grafikleri ve değerini anlamak her yatırımcı için çok önemlidir. Bu konuda bu yazımızı okumanızı tavsiye ederiz. Ayrıca en güncel kripto paralardan biri olan Litecoin ile ilgili de bu sitemize göz atabilirsiniz.