Bitbook Gambling
$ 0.1269
Bitcoin Faith
$ 2.200
Bitcoin
$ 9,259.9

Thodex Kripto Para Grafiği Nasıl Okunur?

Her geçen gün popülerliği artan kripto para, sunduğu yüksek kazanç fırsatı ile özellikle yatırımcıların dikkatini çekmektedir. Bu noktada kullanıcıların bilinçli şekilde yatırım yapabilmeleri için kripto para grafiği okumasını öğrenmeleri gerekir.

Todeks Kripto para grafikleri teknik analiz için kullanılır. Teknik analiz yatırımcılar için oldukça önemlidir. Alım satım işlemi yapılırken bu analizlerden faydalanılması kazanç için büyük avantaj sağlar. Böylece yatırımcı piyasanın eğilimini tahmin ederek yatırım için doğru adım atabilir.

Ancak kripto para grafiği okuma konusunda temel bilgilerin edinilmesi önemlidir. Aksi takdirde grafiğin ne anlattığı anlaşılamaz. Belirli kavramlar anlaşıldıktan sonra günlük piyasa takibi ve grafik okuma pratiği ile tecrübe kazanılır. Çok sayıda veri sağlayıcı olsa da bir kripto grafiğinde temel kavramlar benzerdir.

Thodex Mum Grafiği

Herhangi bir mum grafiğini oluşturan çizgiler ve dikdörtgenler vardır. Bu grafikte bir kripto paranın belirli bir zamana ait olan fiyat bilgisi vardır. Seçilen zaman diliminde kripto parayla ilgili çeşitli veriler bulunur. Bunlar şu şekildedir:

  • Açılış fiyatı
  • Kapanış fiyatı
  • Fiyat yönü
  • En yüksek fiyat
  • En düşük fiyat
  • Hareket Yüzdesi
  • İşlem hacmi

Thodex Kripto Para Seçimi

Thodex Kripto para Grafiği açıldığında bir günlük zaman dilimindeki veriler gösterilir. Hangi kripto paranın verisine ulaşmak isteniliyor ise o seçilir ya da kısa kodu yazılarak hızlı işlem gerçekleştirilir. Bu işlem için grafiğin sol üst tarafındaki kutucuk kullanılır. Bu kutucuğa yapılmak istenen işlem çiftinin kısa kodları girilir. Örneğin; ETH USD yazılarak enter tuşu ile grafiğin oluşturulması sağlanır. Böylece Ethereum kripto para biriminin USD üzerinden fiyatla ilgili verileri elde edilir.

Zaman Dilimi Seçimi

Genel olarak grafikler günlük mumları gösterir. Kullanıcı istediğinde zaman diliminde değişiklik yaparak, o zaman dilimine ait verilere ulaşabilir. Bunun için grafiğin sol üst tarafında bulunan “G” harfine tıklanması gerekir. Açılan sayfada zaman dilimi listesi mevcuttur. Bu liste üzerinden istenilen saatler arası fiyat değerlerine erişilir. İsteğe göre zaman dilimi günlük ya da saatlik olarak düzenlenebilir.

Thodex Kripto Para Grafiğinde Hareketli Ortalama

Todex Kripto para grafiği içerisinde hareketli ortalama çizgileri kullanıcılar tarafından sıklıkla incelenir. Böylece yatırımcılar en iyi kazanç ile sonuçlanacak adımlar atarlar. Bunun için hareketli ortalamanın doğru şekilde kullanılması önemlidir.

Hareketli ortalama ile kullanıcı bulunduğu andan geçmişin belirli bir noktasına kadar gerçekleşmiş olan fiyat hareketlerini görerek analiz edilir ve fiyatların ortalaması elde edilir.

Thodex Kripto Para Grafiğinde Uyumsuzluk

Todeks kripto para grafiğinde uyumsuzluk fiyat ve göstergenin aksi yönde ilerleme göstermesidir. Böylece grafik üzerinde iyi bir analiz yapılarak bir sonraki fiyatın aşağı mı yoksa yukarı doğru mu hareket edeceği tahmin edilir. Bu analiz kesinlik göstermese de yol gösterici bir rehberdir. Bu nedenle takip edilmesi, incelenmesi ve analiz edilmesi ile daha gerçekçi tahminlerde bulunularak sağlıklı yatırımlar yapılabilir.

Grafikleri okumak kripto para yatırımcıları açısından çok önemlidir. Eğer kripto para cüzdanı ile ilgili merak ettikleriniz varsa bu yazımız size yardımcı olacaktır. Ayrıca kripto para borsaları ile ilgili size bu sitemizi de ziyaret etmenizi tavsiye ederiz.