Bitbook Gambling
$ 0.1240
Bitcoin Faith
$ 2.990
Bitcoin
$ 11,679

Thodex TL Yatırma ve Çekme

Todex TL Yatırma ve Çekme sekmesi, borsa hesabına TL yatırılabilen ve borsa hesabından TL çekilebilen panellerin bulunduğu sekmedir. Bu sekmede, borsadaki kripto para cüzdanına kripto para yatırmak için gerekli bilgileri görüntülenebilir veya borsadaki cüzdandan başka cüzdanlara transfer yapılabilir. Aşağıdaki görsel üzerinde işaretlenen alanlar ile sayfayı açıklayabiliriz.

Yatırma/Çekme Sayfası Temel Ögeler

Ekran görüntüsünde de görüldüğü gibi sekme açıldığında sayfada “Thodex Banka-TL İşlemleri”, “Todex Papara TL-İşlemleri” ve “Todeks Kripto Para” işlemleri için 3 ayrı opsiyon bulunmaktadır. Bunun haricinde en alt kısımda  “Açık Para Yatırma-Çekme Emirlerim” ve “Para Yatırma-Çekme Geçmişim” listelerinin yer aldığı bir panel vardır. “Açık Para Yatırma-Çekme Emirlerim” listesinde, oluşturulan ve beklemede olan TL yatırma emirleri sıralanır. “Para Yatırma-Çekme Geçmişim” sütununda da kullanıcının önceden yapmış olduğu tüm TL yatırma ve çekme işlemleri ile ilgili veriler bulunmaktadır. Bu sekmelerde yer alan sütunları izah edecek olursak;

 • Durum: İşlemin niteliğinin belirtildiği sütundur. Başarılı, başarısız, iptal edildi ya da beklemede olarak görünebilir.
 • Tip: İşlemin yatırma işlemi veya çekme işlemi olduğunun belirtildiği sütundur.
 • Tarih: İşlemin tarihini gösterir.
 • Miktar: Yatırılan/Çekilen TL miktarını gösterir.
 • Iban: İşlemin hangi banka ibanından yapıldığını gösterir.
 • Kod: İşlemin açıklama kodunun bulunduğu sütundur.
 • İşlem: Bu kısımda açık emirleri iptal edebilmek için bir çarpı butonu yer alır.

Üst kısımda yer alan Banka-TL İşlemleri, Papara TL-İşlemleri ve Kripto Para seçeneklerinin yönlendirdiği sayfaların görsellerine ve sayfaların ögelerinin anlatımına başlayabiliriz.

2.2.1.) Banka-TL İşlemleri Sekmesi: Banka hesabı üzerinden TL yatırma/çekme işlemlerinin yapılabileceği sayfayı açan sekmedir. Bu sayfa açıldığında kullanıcılar iki farklı seçenekle karşılaşır. TL Yatır ve TL Çek seçenekleri…

TL Yatır ve TL Çek Seçeneklerinin Görüntüsü

2.2.1.1.) TL YATIR SEÇENEĞİ: 

Bu seçenek ile açılan sayfada TL yatırma talebi oluşturulabilir.

TL Yatırma Talebi Oluşturulabilen Alan

Banka hesabınız ile TL yatırmak istiyorsanız, borsanın aktif banka hesaplarının yer aldığı “Banka Seçiniz” kısmından yatırım yapmak istediğiniz borsa banka hesabını seçmeniz ve ardından “Miktar” ifadesinin karşısındaki alana kaç TL yatırmak istiyorsanız belirtmeniz gerekmektedir.  Alt kısımda bulunan “TL YATIRMA TALEBİ OLUŞTUR” seçeneğini kullandığınızda ekranın sağ kısmında yer alan siyah renkli kutucuk içindeki kısımdaki gibi, yatırım yapmak istediğiniz borsa banka hesabına yatırım yapabilmeniz için gerekli olan bilgiler, görüntülenecektir. Bu bilgiler ile, banka hesabınızdan işlemi gerçekleştirebilirsiniz.

TL yatırma işlemi yaparken dikkat edilmesi gereken hususları şöyle sıralayabiliriz;

 • Yatırım yapmadan önce muhakkak TL yatırma talebi oluşturmalısınız.
 • Yatırım yaptığınız banka hesabı, sizin banka hesabınız olmalıdır.
 • Yatırım yaparken, alıcı IBAN numarasını ve alıcı adını doğru yazdığınızdan emin olmalısınız.
 • Borsaya havale ile (aktif banka hesaplarına, aynı bankada yer alan hesabınız ile) yatırım yapmanız halinde 7/24 işlem yapabilirsiniz.
 • EFT ile yatırımları sadece hafta içi 09:00-16:30 saatleri arasında gerçekleştirebilirsiniz.
 • TL yatırma talebi oluşturunca sizinle paylaşılan “Açıklama/Takip no” bilgisini yatırım yaptığınız sırada, açıklama kısmında belirtmeniz gerekir.

2.2.1.2.) TL ÇEK SEÇENEĞİ: Bu seçeneğe tıkladığınızda açılan sayfa ve açıklamaları aşağıdadır.

TL Çek Paneli ve Bilgiler

TL çek seçeneği kullanıldığında yukarıda gördüğünüz sayfa açılır. Bu sayfada sayfanın sol kısmında yer alan sarı kutucuk içindeki alanda“Banka Seçiniz” bölümü, TL çekim işlemini hangi banka hesabınız ile gerçekleştirmek istediğinizi seçebileceğiniz alandır.  Bu alanda bir banka hesabınızın görünebilmesi için, sağ tarafında yer alan mavi zemin üzerindeki “+Hesap Ekle” seçeneğini kullanabilirsiniz. Bu seçenek, kullanılması halinde yukarıda açıkladığımız “9.1. Banka Hesaplarım” başlığı altında yer alan sayfa açılacaktır.  Seçilen banka hesabının bilgilerinin doğruluğunu alt bölümde bulunan “Alıcı İsmi” ve “IBAN No” satırlarından kontrol edebilirsiniz. Sarı alanın en alt noktasında yer alan kırmızı zemindeki “TL ÇEKME EMRİ VER” seçeneği kullanılarak TL çekme talebi oluşturulabilir.

Sağ kısımda yer alan siyah renkli kutucuk içindeki alan da gerçekleşecek olan işlemden alınacak olan işlem ücretleri ve TL çekme işlemi gerçekleştiğinde banka hesabınıza geçecek olan TL miktarının görüntülenebileceği bölümdür.

TL çekme işlemi yapılırken dikkat edilmesi gereken bazı şeyler;

 • TL çekme işlemlerini yalnızca sizin adınıza kayıtlı banka hesaplarınız ile yapabilirsiniz.
 • TL çekme işlemleri hafta içi 09:00-16:30 saatleri arasında gerçekleştirilir.  (EFT ve Havale işlemlerinde fark yoktur.)

2.2.2.) Papara-TL İşlemleri Sekmesi: Para yatırma konusunda aracı bir kuruluş olan Papara ile TL yatırma ve çekme işlemleri, Thodex Bitcoin borsası yapılabilmektedir. Papara-TL işlemleri sayfasının açılması halinde “Papara-TL Yatırma” ve “Papara-TL Çekme” seçenekleri çıkmaktadır.

 

Papara-TL Yatır ve Papara-TL Çek Seçenekleri

2.2.2.1.) PAPARA-TL YATIR SEÇENEĞİ: Bu seçeneğin seçilmesi ile açılan sayfayı aşağıda görüyorsunuz.

Papara TL Yatırma Sayfası

Bu sayfa üzerinden TL yatırma ve TL çekme işlemleri yapabilmeniz için, Papara hesabınız olmalı. Yukarıdaki görselde sarı çerçeve içindeki alanda yer alan “Miktar” kısmına Papara hesabınızdan yatırmak istediğiniz TL miktarını girdikten sonra “Papara İle Para Yatır” seçeneğini kullanmanız halinde, sistem sizi Papara’nın sayfasına yönlendirecektir. Papara hesabınız üzerinden de yatırma işlemlerini tamamlayabilirsiniz.

Ekranın sağ kısmında bulunan siyah renkli çerçeve içindeki alan ise, yatırım işleminizden Papara sisteminin alacağı komisyon ücretlerinin ve minimum yapacağınız işlem ücreti ödemesi ile toplamda hesabınıza tanımlanacak olan  TL miktarının görülebileceği alandır.

2.2.2.2.) PAPARA-TL ÇEK SEÇENEĞİ: 

Papara hesabınıza TL çekim işlemi gerçekleştirebileceğiniz sayfaya yönlendiren sekme. Bu sekmeye tıklamanız durumunda açılacak olan sayfa ve sayfa içeriğinin açıklaması aşağıda bulunmaktadır.

Papara-TL Çek Sayfası

Bu sayfada bulunan sarı renkli çerçeve içinde belirtilmiş kısımda“Papara Numaranız” kutucuğu, papara hesabınızın numarasını girmeniz gereken alandır. Bu alana papara numaranızı belirttikten sonra hemen altında yer alan miktar alanına da kaç TL çekmek istediğinizi belirtir ve TL ÇEKME EMRİ VER seçeneğini kullanırsanız, Papara hesabınıza TL çekme emri oluşturursunuz. Sayfanın sağında yer alan siyah kutucuk içindeki bölümde ise TL çekme işleminizde uygulanan işlem ücretleri ve vergi ödemeleri sonrasında toplamda kaç TL’nin papara hesabınıza geçeceğini gösteren değerleri bulabilirsiniz.

Leave a Reply