Bitbook Gambling
$ 0.1245
Bitcoin Faith
$ 2.200
Bitcoin
$ 9,258.6

Todeks Kripto Para Çekme ve Yatırma

Kripto Para Çekme ve Yatırma

Thodex Bitcoin Borsasındaki cüzdanınıza kripto para yatırımı yapabilmeniz için gerekli olan cüzdan adresi gibi bilgisine erişim sağlayabileceğiniz veya Thodex Borsa’sındaki cüzdanınızdan farklı cüzdanlara transfer işlemi başlatabileceğiniz sayfadır. Todex Kripto Para Çekme ve Yatırma

Thodex Kripto Para Yatırma/Çekme Panelleri

Todeks Kripto Para seçeneği seçildiğinde açılan sayfa yukarıdaki gibidir.  Bu sayfada yer alan sarı çizgiler ile belirtilen alanda kripto para birimi simgeleri bulunmaktadır ve hangi simge seçilirse o kripto paranın cüzdan sayfası açılır. Sol kısımda Kripto Para çekme paneli bulunur ve bu panelde Thodex borsasındaki cüzdan numarası ile o cüzdan numarasına ait karekod vardır. Bu kısımda pembe çizgiler ile işaretlenmiş küçük kutucuğun içindeki buton, cüzdan adresini kopyalamanızı sağlar.

Sağ kısımda kripto para çekme paneli yer alır. Bu panelde de kripto para transferinin gitmesi istenen cüzdan numarasının girilebileceği “Cüzdan Numarası Giriniz” kutucuğu, gönderilmek istenen miktarın belirtilebileceği “Miktar” kutucuğu ve alt kısımda işlemden alınacak olan free ücreti ile, karşı cüzdana geçecek toplam kripto para miktarının belirtildiği değerlerin yer aldığı bilgiler alanı bulunmaktadır. Gerekli alanlar doldurulduktan sonra eğer “Transfer Et” seçeneği kullanılırsa, transfer başlatılır.

Bunun dışında yukarıda görmüş olduğunuz ekran Bitcoin cüzdan sayfasıdır. Yukarıda ifade ettiğimiz bütün özellikler aynı şekilde, Thodex Ethereum, Thodex Litecoin, Dash, Thodex Dogecoin ve Todex Bitcoin Gold gibi altcoinler için de aynıdır. Bu saydığımız kripto para birimlerinin de cüzdan sayfaları birebir aynı şekildedir. Farklılık gösteren cüzdan sayfaları içinde ise Todex Ripple, Todeks Stellar, Nem için aynı cüzdan sayfası düzeni olduğu söylenebilir. Bu cüzdan sayfalarındaki farklılığı ne olduğunu söyleyecek olursak da, Ripple, Stellar ve Nem cüzdan sayfalarında ekstra bir uyarı metni bulunmaktadır. Bu uyarı metinleri aşağıda yer alıyor.

Nem (XEM) uyarı metni: 

Nem Cüzdanında Yer Alan Uyarı

Bunlar haricinde Bitcoin Cash sayfasında da ufak bir ayrıntı yer almaktadır.

BCH Cüzdan Sayfasında Yer Alan Farklı Ayrıntı

O fark da yukarıdaki görüntüde sarı çerçeve içine alınarak işaretlenen cüzdan adresi formatının eski tip ve yeni tip şeklinde değiştirilmesini sağlayan  opsiyondur. Bu butona basılması halinde cüzdan adresi, BCH için geçerli olan iki farklı şekilde görüntülenir.

Yukarıdaki görüntüde görmüş olduğunuz turuncu kutucuk ile belirtilen kısıma da değinmemiz gerekir. Bu alanda yer alan opsiyonlar “Aktif Transferler” ve “Geçmiş Transferler” listeleridir. Bu listeler altında adlarından da anlaşılacağı üzere aktif (beklemede olan) transferler ve geçmiş (sonuçlanmış) transferler sıralanır.

Aktif Transferler/Geçmiş transferler listelerinde yer alan sütunların açıklamasını yapacak olursak;

 • Durum: Transferin statüsünün yer aldığı sütundur. (Beklemede, Başarılı gibi)
 • Tip: Transferin yatırma işlemi mi çekme işlemi mi olduğunun belirtildiği sütun.
 • Tarih: Transferin tarihini gösteren sütun.
 • Miktar: Transfer edilen miktarı gösteren sütun.
 • Adres: Hangi adresten/adrese transfer geçekleştiğini gösteren sütun.
 • Transfer No: Transferin tx id kodunu gösterir. Takip seçeneği de bulunur ve bu seçeneğe tıklanması halinde transfere ait detayların görüntülenebileceği sütun.
 • Onay Sayısı: Transferin onay sayısının gösterileceği sütun.
 • İşlem: Açık emirler için transferin iptal edilebildiği butonun yer aldığı sütundur.

2.3.) HAREKETLERİM SEKMESİ: Hesapta yapılan tüm işlemlerin görüntülendiği sayfayı açar.

Bu seçeneklerden “İşlem Geçmişim” seçeneği Thodex Borsa’sında gerçekleştirilmiş olan bütün işlemlerin görüntülenebileceği sekmedir. Alış/Satış işlemleri, ve bu işlemlere dair detaylar bu listede görüntülenebilir. Listenin kriter sütunlarına değinecek olursak;

 • Açılış: Alış/Satış işleminde emrin ilk oluşturulduğu tarih burada yazar.
 • Kapanış: Alış/Satış işleminin gerçekleştiği tarih burada yazar.
 • Market: Hangi coin üzerinden işlem yapıldığını gösterir. (BTC vs.)
 • Tip: İşlem alış/satış işlemi olarak burada belirtilir.
 • Emir Fiyat: Emir oluştururken belirlenen birim fiyatı gösterir.
 • Emir Miktar: Emir oluşturulduğunda belirlenen miktarı gösterir.
 • Gerçekleşen Miktar: Oluşturulan emrin an itibariyle ne kadarının gerçekleştiği yazar.
 • Gerçekleşen Toplam: Gerçekleşen miktarın toplamda kaç TL karşılığında gerçekleştiği yazar.

2.4.) PROFİLİM SEKMESİ:  Bu kısım 9.4. alanında detaylandırılmıştır. Profil sayfasına erişimin alternatifidir.

2.5.) DESTEK SEKMESİ:  

Destek Ekibiyle İletişime Geçilebilecek Sayfa

Bu sekmede açılan sayfada yukarıdaki kısımlar bulunmaktadır. Kırmızı çerçeve içindeki “+Yeni Talep Oluştur” opsiyonu kullanıldığı halde, borsa kullanıcıları borsanın destek ekibi ile irtibat kurabilirler. Bir destek talebi oluşturmaları halinde, yaşamış oldukları sorunları iletebilir, sormak istedikleri soruları borsanın destek ekibine danışabilirler. Sorunlarıyla ilgili çözüm bulabilir, sorularının yanıtını alabilirler. Alt kısımda yer alan sarı çerçeveli kısımda, oluşturulmuş olan destek talepleriyle ilgili detaylar bulunmaktadır. Durum kısmı, oluşturulan destek talebinin statüsünün belirtildiği kısımdır. Bu kısımda yer alan ifade “Kapalı” ifadesi ise destek talebi cevaplanmış demektir. Şayet “Açık” ifadesi yer alıyorsa destek talebi henüz cevaplanmamış manasına gelir. Konu sütununda destek talebi oluşturulurken kullanıcının belirlediği konu başlığı yazmaktadır ve bununla birlikte tarih sütununda da destek talebinin açıldığı tarih yazar.