Bitbook Gambling
$ 0.1233
Bitcoin Faith
$ 2.200
Bitcoin
$ 9,256.7
Koineks Cüzdanı

Thodex Kripto para borsacılığında cüzdan neden gereklidir?

Todeks Kripto para birimleri bazında yapılan yatırımlarda, kripto para borsası ile ilgilenen ülkelerin yatırım endeksleri incelenmiş ve ülkemizin ilk 5 içerisinde yer aldığı görülmüştür. Önemli bir seviyede yer edinmiş olan Türkiye’de, yatırım işlemlerinin daha hızlı, daha kolay ve kripto para birimlerinin daha hızlı erişilebilir şekilde alınıp satılabilmesi amacıyla, bir çok kripto finans aracı kuruluşlar da hizmete başlamıştır. Kripto para borsası için erişim sağlamanızı, güncel fiyatlar üzerinden alım ve satım yapmanızı sağlayan bu kuruluşlar bazı kripto cüzdanları üzerinden işlem olanağı sağlar.

Çeşitlilik Lideri Thodex

Thodex, 12 adet kripto para birimi üzerinden işlem gerçekleştirerek Türkiye kripto borsacılığında çeşitlilik lideri konumundadır. Kripto borsacılığında çok önemli bir yere sahip olan çeşitlilik ilkesi, Thodex’in popülerliğini ve kitlesini artırmaktadır.

Thodex Kripto cüzdan nedir?

Thodex Kripto para cüzdanı, özel anahtar ve (private key) açık anahtarları (public key) depolar. Kullanıcıların kripto para gönderip, almasını ve bakiyelerini görüntülemelerini sağlamak için Blockchain ile etkileşime giren bir araçtır. Todeks Bitcoin, Thodex Ethereum, Todex Litecoin  ve diğer  kripto paralar üzerinde işlem yapmak isteniliyorsa dijital bir cüzdana sahip olunması gerekir. Küçük bir örnek verecek olursak 1 Türk lirası 0,000029 Bitcoin’e eşittir. Kripto cüzdan türleri; Masaüstü cüzdanlar, Çevrim içi (online) cüzdanlar, Mobil cüzdanlar, Donanım cüzdanları ve Kağıt cüzdanlar olarak sınıflandırılır.

Koineks Nasıl Çalışır

Thodex Kripto cüzdan nasıl çalışır?

Bir kullanıcı, diğer bir kullanıcıya Todex Bitcoin veya başka bir kripto para birimi aracılığıyla para aktarımı yaptığında paranın cüzdanın adresine yönlendirilmesini onaylar. Bu parayı harcayıp, paraya sahip olabilmek için, cüzdanda saklanan özel anahtar, paranın tahsis edildiği açık adresle eşleşmelidir. Özel ve açık anahtarlar eşleşirse, kripto cüzdandaki miktar artar ve parayı gönderenin bakiyesi de gönderdiği miktar kadar azalır. Bu işlem gerçek bir para alışverişi değildir. İşlem, sadece blok zincirindeki bir işlem kayıt verisiyle ve kripto para cüzdanındaki bakiye değişikliğiyle belirtilir. Günlük hayatta kullandığımız cüzdanların aksine, dijital cüzdanlar paranızı somut bir şekilde saklamaz.  Bu demek oluyor ki paranız herhangi bir yerde fiziksel bir şekilde bulunmaz. Kripto paralar blok zincirinde depolanan işlem kayıtlarıdır.

Thodex ve Thodex cüzdan nedir?

Thodex Türkiye’de hizmet veren ve Türkiye de kurulmuş olan bir kripto para borsasıdır. Türk kripto piyasalarına en son katılmış olması sebebiyle henüz genç bir finans kuruluşudur. Sanal paralar arası takas ve al-sat mantığı ile işleyen sistematik bir düzene sahiptir. Thodex, bünyesinde barındırdığı para kripto para birimleri arasında işlem olanağı sağlar. Thodex, işlem bedeli adı altında kullanıcılarından çok cüzi bir aracılık komisyonu talep eder. Bu komisyon ücreti transfer miktarına bağlı olarak değişiklik gösterir. Thodex hesap paneli üzerinden bulunan ‘’cüzdan’’ seçeneğine tıklayarak üzerinde işlem yapılmak istenilen para birimi (Bitcoin, Litecoin, Ethereum vs) seçilerek cüzdan oluşturulur. Thodex sistemi kullanıcının ekranına, üzerinde cep telefonu ile okutup gönderilebilecek bir kare kod ile birlikte, bir de link verir. Para alınacak kişiye gönderilen link aracılığı ile linke tıklayan kişi kolayca para yatırıp işlemi tamamlayabilir. Aynı işlem kare kod ile de eleştirme sonucu gerçekleşir.

Koineks Cüzdanı

Thodex cüzdan türleri nelerdir?

Thodex kullanıcıları, üzerinde işlem yapmak istedikleri kripto para birimi için Thodex siteye girip kullanıcı hesap seçenekleri üzerinde bulunan kripto para birimini seçerek ‘’cüzdan oluştur’’ butonu ile kolayca cüzdan oluşturulup, istenilen işlemler gerçekleştirilir. Bilindiği üzere Thodex borsa işlemler gerçekleştirmek için, 12 adet para birimi kullanmaktadır. Bu para birimlerin hepsinin kendine özgü cüzdanları mevcuttur. Bunlar;

 1. 1.Bitcoin Cüzdan
 2. 2.Litecoin Cüzdan
 3. 3.Ethereum  Cüzdan
 4. 4.USDTether Cüzdan
 5. 5.Dogecoin Cüzdan
 6. 6.Dash Cüzdan
 7. 7.Ripple(XRP) Cüzdan
 8. 8.Stellar Cüzdan
 9. 9.NEM Cüzdan
 10. 10.Bitcoin gold Cüzdan
 11. 11.Ethereum classic Cüzdan
 12. 12.Bitcoin cash Cüzdan

Todex cüzdanları, toplam 12 adettir.

Kullanıcılarının dikkate alması gereken en önemli konular ise kripto paraların değer artış ve eksilişlerini iyi bir gözlem ile takip etmek ve internet korsanlarına binaen hesabının gizliğini yabancılardan saklamaktır. Kullanıcıların her hangi bir istek, şikâyet veya sorusu olduğunda Thodex destek bildirimi oluşturarak çok kısa bir zaman içerisinde cevap alabilecekleri bir iletişim ağı da mevcuttur.

Todeks 7 gün 24 saat online hizmet verebilen bir finans piyasasıdır. Kullanıcılarına rahat piyasa erişimi sağlar. Hızlandırılmış optimizeli altyapısı kullanıcılarına uluslar arası kalite standartlarında hizmet vermektedir.